понеділок, 21 лютого 2011 р.

Чому і для чого нас вчать?

Знайшов просто феноменальне анімоване відео про систему сучасного навчання та її недоліки. Все дуже доступно описано і проілюстровано. Цей ролик ставить під сумнів ефективність і потрібність такої освіти, яка у нас (у світі) існує.Основний мотив - сучасна система освіта створена під час індустріалізації і для потреб індустріалізації. Школи і університети створені на зразок фабрик і заводів, випускають нас кожного року як товар, але ж ми - не товар. Всі люди різні, у кожного свої ідеали і переконання. Але хочемо ми чи не хочемо нас навчають. Причому навчають тому ж самому, що й мільйони інших людей і кажуть, що так для нас краще. І їм байдуже хоче дитина вчитися чи ні, так треба і все. Хоча зараз школа або диплом про вищу освіту не дає абсолютно ніякої гарантії, що ви будете працювати.


Також автори відео стверджують, що в наших генах закладена наша здатність до навчання, простіше кажучи є розумні люди та не розумні люди. І розумні люди, пройшовши навчання, добиваються в житті чогось кращого, а дурні залишаються на дні соціально-економічного поділу людей. Тому що вони з самого початку не мали хисту до навчання.

Також критикується лікування так званого "синдрому неуважності", який вигадали лікарі в США і пхають в дітей пачки таблеток, щоб "вилікувати" їх. Зокрема у відео ставиться питання, як може дитина сконцентруватися на навчанні, коли її постійно оточує інтернет, комп'ютери, мобільні телефони, сотні телеканалів. Це природньо, що сьогодні дитину так важко змусити вчитися. Але з учнів та студентів роблять зомбі, пхаючи в них ліки від неіснуючої хвороби, в результаті чого діти навчаються не тому що хочуть цього, а тому що їм нема куди дітись.

З кожним роком навчання людина втрачає здатність до творчого мислення, її вчать як потрібно думати і про що потрібно думати. І в врешті-решт з людей роблять сіру масу, яка думає і робить однаково, не має здатності до творчості, до неординарного мислення та неординарної діяльності.

Немає коментарів:

Дописати коментар